Ahoj, zda se mi to, nebo se neda levne letecky dostat do Beloruska? A cim to je, ze se tu na foru snad nikdy nerozebiralo? Nema zeme co nabidnout? Jen koukam na mapu kam priste a toto me trochu prekvapilo. .

Bělorusko

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Ale strachovka=pojištění, ne? :)

Jo a navíc to mám jenom v mobilu.

Axa mi loni potvrzení poslala, netrvalo jim to ani den. Letos ani neodpověděli.

0 Citovat

Na vstupe tiež nikoho nezaujímalo v Breste, len na výstupe šaškovali so "strachovkou"

0 Citovat

J0x napsal(a):

Tak se mi nepodařilo vyloudit z blbé Axy anglické potvrzení s výslovně jmenovaným Běloruskem, prostě mě ignorují. Grr...

Myslíte, že mi bude stačit kartička, smlouva s limity v češtině a ten dokument z ambasády s vyjmenovanými pojišťovnami?


My sme isli 6ti z toho styria sme mali potvrdenie v anglictine ze poistenie plati "Whole world" tiez nam nevedeli dat potvrdenie ze to plati aj v Bielorusku. Dvaja z nas sa na to vykaslali a nemali ziadne potvrdenie. Na vstupe do Bieloruska cez prechod do Brestu ich poistenie vobec nezaujimalo. Ani sa nan nespytali chceli iba Voucher a pas dali peciatku a poslali nas prec....

0 Citovat

Já měl s sebou smlouvu s limity skoro celou v češtině, nicméně pár anglických nadpisů tam bylo tak, že z toho šlo pochopit, oč jde. Pasovačka si to prohlížela velice nedůvěrivě, pak jen zakroutila hlavou a vlepila mi razítko do pasu. Pokud by to bylo pouze v češtině, tak nevím nevím.

0 Citovat

Tak se mi nepodařilo vyloudit z blbé Axy anglické potvrzení s výslovně jmenovaným Běloruskem, prostě mě ignorují. Grr...

Myslíte, že mi bude stačit kartička, smlouva s limity v češtině a ten dokument z ambasády s vyjmenovanými pojišťovnami?

0 Citovat

tak ozivujem toto tema, uspesne zakupene "vouchery" na vstup do Brestu a okolia cez https://bezviz.by/en/brest/

silno mi to pripomina tourist vouchery do Ruska, taky biznis generovania PDFiek :)

ine tYpy okrem vyssie spomenutych, napr. na obcerstvenie nemate?

0 Citovat

tak nakoniec som trosku pofacebookoval, poemailoval a nasiel odchod busu z Terespolu o 8:15 spred zeleznicnej stanice za 10PLN.

Ubytovanie v Breste som emailom vyriesil v iznbach na zeleznicnej stanici, tak sa tesim. Ak by ste mali nahodou nejake tipy/typy na Brest, dajte to sem :)

Zatial som tak zbezne pozeral pevnost, pesia zona sovietska, zeleznicne muzeum, muzeum skonfiskovaneho tovaru a mestske plaze na rieke:) 
0 Citovat

no to letim v lete a Minsk som uz navstivil na tranzitne viza :) Teraz by sme dali bud Brest, alebo Grodno, len Brest mi pride zaujimavejsi.. plan je stvrtok vecer pozicat na WAW auto, ubytovat sa v Terespole alebo Bielej Podlaske a hned skoro rano do Brestu. Odtial v sobotu rannym vlakom do Terespolu a spat na letisko, odlet o jednej.

0 Citovat

Do Minsku lze použít low cost tarify UIA.

0 Citovat

Od začiatku roku sa dá ísť bez víz do Brestu. Zakúpili sme lacné letenky s Wizz do WAW, tam požičiame auto a odvezieme sa buď do Bialej Podlaska, alebo Terespolu. Otázka znie, existuje nejaký poľský/bieloruský IDOS? Potrebujem zistiť ranné busy (vlak by bol naj, ale musíme tam ísť buď skoro ráno, alebo po 11tej večer) a zatiaľ len roztrieštené info som našiel od rôznych súkromníkov.

0 Citovat

MoonEclipse napsal(a):

Blbé je, že napr. Praha - Minsk stoja taxy za return 63,22EUR. Takže aj najnižšia akciová cena 25 + 25 + 63,22 je už 113,22EUR, čo nie je žiadna hitparáda. V kontexte tých desných cien do Bieloruska je to ale fajn.

Jednoduše musíš brát ceny do Běloruska a v jejich kontextu to naopak je super hitparáda.

0 Citovat

MoonEclipse napsal(a):

Blbé je, že napr. Praha - Minsk stoja taxy za return 63,22EUR. Takže aj najnižšia akciová cena 25 + 25 + 63,22 je už 113,22EUR, čo nie je žiadna hitparáda. V kontexte tých desných cien do Bieloruska je to ale fajn.

Přesně tak. Jednou jsem viděl něco levnějšího tuším z Katovic, ale bylo to v řádech stokorun.

0 Citovat

J0x napsal(a):

Mimochodem: https://belavia.by/news/news/3801827/

Blbé je, že napr. Praha - Minsk stoja taxy za return 63,22EUR. Takže aj najnižšia akciová cena 25 + 25 + 63,22 je už 113,22EUR, čo nie je žiadna hitparáda. V kontexte tých desných cien do Bieloruska je to ale fajn.

0 Citovat

Mimochodem: https://belavia.by/news/news/3801827/

0 Citovat

Je to přesně tak, je to 5 dní včetně dnu kdy jsi přiletěl a kdy odlítáš.

Gclub ผ่านเว็บ

_______________

https://goo.gl/jtiDW2

0 Citovat

Díky, tady je seznam: http://czech.mfa.gov.by/uploadem...mpanii.pdf

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

A co se týče toho cestovního pojištění, využili jste někdo jen toho, co máte k platební kartě?

Ano, v pohodě, nutno ale mít u některé z bank/pojišťovacích institucí, které nalezneš na stránkách Velvyslanectví RB v ČR.

0 Citovat

Honza9: kdybych v Minsku nebyl, tak bych tam snad ani po takovém popisu nechtěl. :-D Ale protože byl, tak tam chci znovu. :)

0 Citovat

Je to přesně tak, je to 5 dní včetně dnu kdy jsi přiletěl a kdy odlítáš.

0 Citovat

Chápu, díky, a na počet hodin se zjevně nehraje.

0 Citovat

https://www.lonelyplanet.com/tho...b12be8471d

ak tomu dobre chapem, tak ak priletis pondelok, piatok musis odletiet.

0 Citovat

Možná trochu tupý dotaz- ale těch 5 dní bez víz se počítá jako čtyři noci pobytu a celkový čas v zemi nesmí přesáhnout 120 h, nebo je možné tam zůstat pět nocí?

A co se týče toho cestovního pojištění, využili jste někdo jen toho, co máte k platební kartě?

0 Citovat

Čo ja viem, ja som bol v Minsku na tranzitné víza pred 4 rokmi skoro celé 2 dni (víza stáli len 20 euro narozdiel komplikovaných turistických za 60)a z toho mesta som mal podobný pocit ako Honza9. Čo si spomínam bola úplná absencia ľudových reštaurácií a malých večierok v centre, všade pivo zlatý bažant a hipsterov ešte nebolo. Narozdiel od Kyjeva, alebo Lvova mi to tam prišlo také sterilné a nudné. Bielorusko toho nemá čo veľa ponúknuť štandardnému turistovi, maximálne tomu ktorého fakt zaujíma história. Z prírody neviem čo je tam také extra, ale do Bielovieze a Augustovského kanálu mám naplánované ísť. Tam aspoň nešaškujú s vízami.

0 Citovat

Honza9,

Sorry, ale Váš výlet do Minsku je strašně divný. Ani to jídlo není z Běloruska (boršč je z Ukrajiny, pelmeni z Ruská, paštiku s opečeným chlebem jsem v životě v Minsku neviděl). Hlavně bych jako turista do Běloruska jel za přírodou a pamatkama. http://belarusfeed.com/ - doporučuji tento web jako zdroj informace o Bělorusku.

0 Citovat

Konečně jsem se dostal k tomu, předat tipy a triky k Minsku. Ať také trochu splatím dluh zdejšímu fóru.

V Minsku jsem byl asi před měsícem a půl na čtyři dny. Hned na letišti jsme potkali pravděpodobně jediné další dva turisty, kteří tou dobou v Minsku byli. Byl to Proky s Michalem Beno. Celkem nás setkání pobavilo.

Všichni přede mnou již celkem hezky popsali, co je vidět v Minsku. Já bych to shrnul do jedné věty. Na Minsk vám stačí dva dny, vlastně možná i jeden, když to budete brát hopem. Víc než samotné krásy města na mě dýchla atmosféra lidí. Tak nějak se neusmívají, plní přesně všechny pravidla. Třeba takové přecházení mimo přechod je absolutní tabu. Sice jsem komunistické Československo nezažil, ale myslím si, že se tomu Minsk minimálně v chování lidí dost blížil.

Jinak přidám dva tipy --> vyražte do muzea bust Stalina a Lenina, najdete tam i další velké diktátory 20. století. Pak se zeptejte, kde jsou továrny s graffity, které tam vznikly za podpory Brazilské ambasády. Prý se jedná o jedny z největších graffity na světě. Zároveň je to centrum hipsterů v Minsku (Minsk jich je přímo narvaný, každý druhý je hipster), kde mají dobré palačinky.

Každopádně návštěvy Minsku nelituji, bylo zajímavé vidět, jak se žije v zemi, o které skoro nikdo nic neví a která je zároveň takový malý kousek od našich hranic. Jestli jste zvědavý, jak vypadá největší grafitty na světě a muzeum busta Stalina s Leninem,

Krom fotek, vám poradím, kde mají v Minsku super bar a co si tam dáte k jídlu.

Pokud máte dotazy, tak sem s nimi, rád vám na vše odpovím.

0